Technikum przygotowuje uczniów do egzaminu maturalnego oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Absolwenci technikum mogą kontynuować naukę na studiach wyższych. W technikum realizowane są przedmioty ogólnokształcące ujęte w podstawie programowej w zakresie rozszerzonym. W roku szkolnym 2024/2025 proponujemy kształcenie w zawodach:
Zawód ten to połączenie elementów projektowania i wykonywania kolekcji wyrobów odzieżowych oraz doboru fryzury a także makijażu w celu kreowania wizerunku klienta.
Kwalifikacje uzyskane w wyniku kształcenia
- Kwalifikacja 1. MOD. 03. Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych
- Kwalifikacja 2. MOD. 15. Stylizacja ubioru i kreacja wizerunku.
- technik elektryk fotowoltaika
Absolwent przygotowany jest do projektowania, wykonywania, diagnozowania stanu, dokonywania napraw instalacji elektrycznej i fotowoltaicznej oraz maszyn i urządzeń zasilanych prądem elektrycznym. Dodatkowo uzyskuje uprawnienia SEP 1 kV.
Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:
- Kwalifikacja 1: ELE. 02. Montaż, uruchamianie i konserwacja instalacji maszyn i urządzeń elektrycznych
- Kwalifikacja 2: ELE.05. Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych
- technik usług fryzjerskich barbering
Absolwent kończący szkołę w tym zawodzie będzie przygotowany do wykonywania zadań w zakresie: diagnozy włosów i skóry głowy, wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, strzyżenia oraz koloryzacji włosów, projektowania i wykonywania stylizacji fryzur z wykorzystaniem technik wizualizacji, strzyżenia zarostu, zarządzania salonem fryzjerskim.
Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:
- Kwalifikacja 1: FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich
- Kwalifikacja 2: FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur
- technik mechanik operator CNC, spawalnictwo
Absolwent zdobędzie wiedzę i umiejętności pozwalające na pracę przy obrabiarkach sterowanych numerycznie i konwencjonalnych, będzie umiał posługiwać się nowoczesnymi narzędziami pomiarowymi, zapozna się z budową i zastosowaniem narzędzi skrawających, pozna zasady rysunku technicznego, nabędzie wiedzę na temat technologicznego przygotowania produkcji, pozna programy wspierające proces projektowania i wytwarzania CAD/CAM. Atutem w zawodzie jest zdobycie dodatkowych kwalifikacji spawalniczych wszystkimi metodami.
Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:
- Kwalifikacja 1: MEC.05. Użytkowanie obrabiarek skrawających
- Kwalifikacja 2: MEC.09. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń
Absolwent będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie: wykonywania wyrobów z drewna i tworzyw drzewnych, organizowania i wykonywania prac związanych z naprawą, renowacją i konserwacją wyrobów stolarskich, programowania oraz obsługi obrabiarek i urządzeń stosowanych w procesie przetwarzania drewna, sporządzania dokumentacji projektowej, konstrukcyjnej i technologicznej, organizowania i nadzorowania procesów produkcyjnych związanych z przetwarzaniem drewna, dodatkowo po zaliczeniu kwalifikacji BD.11. Wykonywanie robót ciesielskich lub kursu czeladniczego absolwent uzyskuje uprawnienia cieśli.
Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:
- Kwalifikacja 1: DRM.04. Wytwarzanie wyrobów z drewna i materiałów drewnopochodnych
- Kwalifikacja 2: DRM.08. Organizacja i prowadzenie procesów przetwarzania drewna i materiałów drewnopochodnych
- technik handlowiec sprzedaż internetowa
Absolwent będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie: organizowania prac w zakresie przyjmowania dostaw oraz przygotowywania towarów sprzedaży, sporządzania dokumentacji ekonomiczno-finansowej, wykonywania prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży, prowadzenia działań reklamowych i marketingowych, organizowania i prowadzenia działalności handlowej, zarządzania działalnością handlową przedsiębiorstwa.
Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:
- Kwalifikacja 1: HAN.01. Prowadzenie sprzedaży
- Kwalifikacja 2: HAN.02. Prowadzenie działań handlowych
- technik teleinformatyk sterowniki PLC
Absolwent uzyska następujące umiejętności zawodowe: z zakresu uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, administrowania systemami teleinformatycznymi, instalowania oprogramowania sieciowego na serwerach, zabezpieczenia komputerów i sieci przed zawirusowaniem, konserwacji urządzeń sieciowych, organizowania pracy lokalnej sieci teleinformatycznej, prowadzenia dokumentacji rozliczeniowej sprzedaży usług sieciowych, analizowania kosztów eksploatacji komputerów i sieci, sporządzania ofert cenowych sprzedaży urządzeń i usług teleinformatycznych.
Kwalifikacje uzyskane w wyniku kształcenia:
- Kwalifikacja 1: INF.07. Montaż i konfiguracja lokalnych sieci komputerowych oraz administrowanie systemami operacyjnymi
- Kwalifikacja 2: INF.08. Eksploatacja i konfiguracja oraz administrowanie sieciami rozległymi