Erasmus +

0_1410884493.jpg

    Program Erasmus+ wszedł w życie 1 stycznia 2014 r. i zastąpił dotychczasowe programy: „Uczenie się przez całe życie” (oraz jego programy sektorowe – Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig), akcję Jean Monnet, program „Młodzież w działaniu” oraz pięć innych programów (m.in. Erasmus Mundus i Tempus). Po raz pierwszy w historii programów edukacyjnych Unii Europejskiej, wspierane będą również inicjatywy związane ze sportem. Realizacja programu zaplanowana jest na siedem lat, czyli do roku 2020.

 Założenia

   Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie. Odpowiadając na wyzwania nakreślone przez dokumenty strategiczne europejskiej polityki (przede wszystkim strategię Europa 2020), program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży.

I znowu sukces !!!

  Już po raz szósty uczniowie klas trzecich ZST wyjadą w roku szkolnym 2014/2015 na czterotygodniowe praktyki zagraniczne, tym razem z programu Erasmus+. Program ten powstał w miejsce nieistniejącego już Leonardo da Vinci. Tym razem grupy 8 informatyków i 6 elektryków zdobywać będzie, wzorem lat poprzednich swoje pierwsze zagraniczne doświadczenie w Niemczech, w zaprzyjaźnionej od lat firmie Vitalis. Nabór do projektu rozpocznie się już niedługo…

Rekrutacja do projektu

Rusza rekrutacja na czterotygodniowe staże zawodowe do Niemiec zaplanowane w ramach projektu Erasmus+ – Uczniowie ZST na niemieckim rynku pracy.

W ramach projektu uczestnikom zapewnione zostanie:

• miejsce stażu

• kurs języka niemieckiego

• szkolenie z zakresu umiejętności społecznych

• przygotowanie kulturowe

• ubezpieczenie

• transport

• zakwaterowanie

• środki finansowe na wyżywienie i transport lokalny

• opieka

W stażach zaplanowanych na marzec 2015 mogą wziąć udział uczniowie klas drugich ZST o kierunku kształcenia technik elektryk i technik informatyk, znający język niemiecki i/lub angielski co najmniej na poziomie komunikatywnym.

Do 8 czerwca 2014r r. będą przyjmowane formularze zgłoszeniowe, które są dostępne  u Pani Bożeny Feret.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.