Dzień Patrona 2023

We wtorek, 28 marca zgodnie z tradycją naszej szkoły świętowaliśmy Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, po jej zakończeniu, cała, szkolna społeczność udała się na salę gimnastyczną. Pani Dyrektor- Sabina Kolbusz przywitała wszystkich zebranych, podkreślając jak ważny jest to dzień. Następnie odbył się wykład zaproszonego Gościa. Pan Szymon Pacyna, historyk specjalizujący w historii naszego regionu , opowiedział o życiorysie i czasach, w których żył Karol Olszewski. Uczennice klasy 1a: Małgorzata Kipa i Dorota Połeć, przygotowały i omówiły prezentację o dorobku naukowym tego wybitnego naukowca. Na zakończenie dnia Pani Dyrektor w asyście Pocztu Sztandarowego złożyła wiązankę pod pamiątkową tablicą.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.