II Ogólnopolski Kongres Dialogu Młodzieżowego

W dniach 24-25 listopada uczniowie szkół ponadpodstawowych naszego powiatu wraz z Wicestarostą Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego dr Bernadetą Frysztak uczestniczyli w II Ogólnopolskim Kongresie Dialogu Młodzieżowego w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowała 10 osobowa delegacja wraz z opiekunem. Pierwszy dzień kongresu rozpoczął się spotkaniem z Ministrem Rodziny i Polityki Społecznej – Marleną Maląg. Następnie odbyły się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy pt „Tik-Tok” w którym wzięły udział twórczynie internetowe: Paula Jakubik, Ola Moch, PK sisters – Patrycja & Kinga Roszczyk. Drugi pt „Edukacja i polityka społeczna”, w czasie którego wypowiadali się: Bartosz Marczuk-Wiceprezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju; dr Bernadeta Frysztak; dr Agnieszka Gajewska – Dyrektor Warsaw Montessori High School; Aleksandra Horoszko – Przewodnicząca Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji i Nauki; Jadwiga Mizerskan – Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Krakowa.  Ostatnim punktem programu pierwszego dnia kongresu były warsztaty tematyczne:  budowanie zespołów projektowych, wsparcie żywieniowe,  jak być młodym działaczem, czy jak porywać tłumy.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.