Zbiórka dla dzieci

Kochani Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy i Sympatycy Zespół Szkół Technicznych w Sędziszowie Małopolskim! Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Nie zapominajmy w tym szczególnym okresie o potrzebujących. Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Zbiórka darów potrwa do 23 listopada w bibliotece szkolnej. Serdecznie zapraszamy.

Lista potrzebnych rzeczy:

104 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w gminnych obchodach 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Koncert Piosenki Legionowej

10 listopada w przeddzień narodowego Święta Niepodległości w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbył się koncert znanej i nieznanej piosenki legionowej 1914-1922 pt. „A cóż to za wojacy?” Była to okazja do międzypokoleniowego, radosnego świętowania Niepodległości oraz budowania pamięci zbiorowej, wspólnoty, solidarności, polskiej tożsamości i tradycji narodowej. W koncercie wzięli udział reprezentanci naszej szkoły Wiktoria Woźny i Wojciech Misiora.

# Szkoła do Hymnu

Już po raz kolejny uczniowie ZST wraz z nauczycielami, w czwartek 10 listopada, dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości, o godzinie 11.11 odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Rozpoczęliśmy tym samym wspólne świętowanie 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Samorząd Uczniowski dodatkowo przygotował i rozdał całej społeczności szkolnej biało-czerwone kotyliony.

Udział młodzieży w projekcji filmu „Ania”

Młodzież klasy 4 fth,4b i 2a odwiedziła dzisiaj Kino Helios i uczestniczyła w projekcji  dokumentalnego filmu „Ania”. Tytułowa Ania to zmarła 8 lat temu Anna Przybylska mama, partnerka, przyjaciółka, aktorka, modelka-kobieta spełniona w każdej z tych ról. To film o pięknej miłości, macierzyństwie, przyjaźni i radości życia..