Światowy Dzień Warzyw i Owoców

Z tej okazji, w naszej szkole odbyły się Warsztaty Integracyjne, popularyzujące zdrowe odżywianie. W zajęciach uczestniczyły uczennice klasy 1b i 2b, w zawodzie Technik Stylista. Podczas spotkania wykorzystano elementy carvingu i platingu, czyli rzeźbienie w owocach i warzywach oraz elementy zdobienia potraw. Zajęcia rozpoczęła Pani Pedagog Anna Szeliga-Kuźniar, która wygłosiła ciekawą prezentację dotycząca walorów smakowych oraz odżywczych warzyw i owoców. Następnie Panie: Wioleta Wiśniewska-Fudala oraz Justyna Wszołek zaprezentowały kilka pomysłów na zastosowanie carvingu przy dekoracjach potraw, czy jako urozmaicenie posiłków. Uczennice przygotowały sałatki owocowe oraz kanapki warzywne, popijając przy tym smaczną, owocową herbatkę. Na zakończenie obchodów tego „kolorowego święta” częstowaliśmy owocami Nauczycieli i Uczniów naszej szkoły.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.