„Ballady i romanse” lekturą 11. odsłony Narodowego Czytania

Społeczność naszej szkoły, włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której patronem jest Prezydent RP. Jest to inicjatywa społeczna, propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. W tym roku czytane były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, które zostały wydane w 1822 r. Do dziś wiersze tego cyklu są niezwykle popularne, a ich współczesne znaczenie dla polskiej kultury potwierdza Rok Romantyzmu Polskiego, ogłoszony w 2022 roku z okazji dwóchsetlecia wydania zbioru. Nauczyciele oraz Uczniowie naszej szkoły , chętnie czytali wybrane utwory z cyklu m.in. „Pani Twardowska”, „Powrót taty” oraz „Świteź”. Była to dla Nas wszystkich piękna, literacka podróż.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.