Wystawa poświęconą Patronce nauczycieli bł. Natalii Tułasiewicz.

24 maja, w podziemiach sędziszowskiego Ratusza otwarto wystawę poświęconą Patronce nauczycieli w Polsce bł. Natalii Tułasiewicz. W Uroczystości brała udział Pani Dyrektor Sabina Kolbusz oraz nasze polonistyki Pani Marta Dybka i Pani Wioleta Wiśniewska-Fudala. Wystawa została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Nasza Ziemia Sędziszowska”, na czele z Wicestarostą Panią dr Bernadetą Frysztak oraz naszą nauczycielką historii dr Anną Stawarz. Pani Dyrektor, z rąk Pani Wicestarosty odebrała podziękowania dla całej społeczności szkolnej, za udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej był. Natalii Tułasiewicz od Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch.

Akcja edukacyjna „Krajowej Administracji Skarbowej ” Hazard

23 maja w naszej szkole realizowaliśmy akcję edukacyjną Krajowej Administracji Skarbowej „Hazard? Nie daj się wciągnąć”. Kampania organizowana jest pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. Pracownicy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu panie Monika Pelc-Miciak i Małgorzata Nowak-Wojdylak przybliżyły młodzieży główne cele  kampanii  czyli uświadamiały uczniom, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie. Przekaz akcji  koncentrował się również na pokazaniu, że urządzanie gier hazardowych jest nielegalne i że można to zgłosić do KAS.

Tytuł „Złotej Szkoły NBP” dla ZST

Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny uzyskaliśmy tytuł „Złotej Szkoły NBP”. Jest to prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych szkół biorących udział w II edycji ekonomicznego Programu „Bezpieczni w finansach osobistych”. Brawa dla drużyny HANDLOWCÓW ZST za kreatywność i  zaangażowanie. Całej społeczności szkolnej  dziękujemy za aktywne włączenie się w realizację zadań NBP!