Działania profilaktyczno – edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa

W ramach działań profilaktyczno – edukacyjnych prowadzonych przez Komisariat Policji w Sędziszowie Małopolskim uczniowie klas I i II Technikum uczestniczyli w zajęciach  dotyczących bezpieczeństwa i odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz cyberprzemocy. Podczas spotkania dzielnicowy asp. sztab. pan Marcin Kwaśniak przedstawił podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełniane czyny karalne i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Poinformował również o zjawisku cyberprzemocy, zagrożeniach płynących z sieci oraz sposobach bezpiecznego korzystania z Internetu. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.