Dzień Bezpiecznego Internetu

  • W dniu 8 lutego br. po raz osiemnasty, z inicjatywy Komisji Europejskiej,na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem”. Ma on na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Jego zadaniem jest również zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego korzystania z sieci.Promują również wspieranie edukacji dzieci i młodzieży oraz ich twórczego rozwoju z pomocą nowoczesnych technologii. W ramach tego dnia przez w miesiącu lutym zostaną z uczniami przeprowadzone zajęcia profilaktyczne pt. „Ryzykowne zachowania w Internecie – cyberprzemoc, sexting, szkodliwe treści”.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.