Spotkanie z poetą Panem Waldemarem Wilkiem- autorem tomiku poezji pt. „Niepodległa”

29.11.2021r w ramach propagowania czytelnictwa wśród młodzieży, odbyło się spotkanie autorskie z Panem Waldemarem Wilkiem, który jest lokalnym poetą, piszący wiersze o tematyce patriotycznej. Podczas spotkania poeta czytał Uczniom ZST swoje wiersze, które nawiązują do różnych wydarzeń historycznych naszej Ojczyzny. Pan Waldemar opowiadał, o tym, jak rozpoczęła się jego przygoda z poezją i jak duże wsparcie otrzymał od swojej mamy, nauczycieli i wychowawców. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała zarówno wierszy, jak i ciekawych opowieści poety. Na koniec Pan Waldemar zachęcił uczniów do podjęcia prób pisania poezji i zaprosił na spotkania Klubu Lokalnych Poetów „Strumień”. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Prelekcji towarzyszyła pokonkursowa wystawa prac związanych z Prymasem Tysiąclecia Kardynałem Stefanem Wyszyńskim, którą mogliśmy gościć w naszej szkole dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego Ropczyce. Dziękujemy Panu Waldemarowi Wilkowi za odwiedziny, poświecenie nam swojego czasu i przybliżenie swojej twórczości.

https://www.youtube.com/watch?v=BO4qjZ5xl_Y – pobierz

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.