Warsztaty robotyki „RoboLAB”

W dniu 15 listopada w Zespole Szkół Technicznych im. prof. K.Olszewskiego w Sędziszowie Młp. odbyły się warsztaty robotyki „RoboLAB”. To nowy, unikalny projekt Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych Podkarpacia. W warsztatach udział wzięli uczniowie teleinformatyki z klas 3fth ora 3c. Dla większości uczniów był to pierwszy kontakt z robotyką. W trakcie warsztatów wykorzystywane były specjalnie wydrukowane na drukarkach 3D elementy robotów oraz osprzęt tj. silniki o różnych mocach ich sterowniki, czujniki oraz programowalne kontrolery adruino, stanowiące „mózg” robota. Kontrolery zostały zaprogramowane przez uczniów wg ich własnej koncepcji. Zajęcia zakończyły się wyścigiem skonstruowanych robotów co wzbudziło wiele emocji wśród uczniów. Dziękujemy studentom Politechniki Rzeszowskiej za przeprowadzone zajęcia.

https://www.facebook.com/zst.sedziszow/videos/196185005934245/ – pobierz film

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.