Złote Szkoły NBP

Złote szkoły NBP to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Jego ideą jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Nasza szkoła brała aktywy udział w tym projekcie. Uczestnicy i koordynatorzy projektu NBP – Złote Szkoły otrzymali gratulacje i dyplomy, które wręczała Pani Dyrektor. Serdecznie gratulujemy.

Zajęcia w pracowni mechanicznej

W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy pracownię mechaniczną. Uczniowie klasy trzeciej technikum mechanicznego podczas zajęć praktycznych zajmowali się toczeniem powierzchni kształtowych. Celem ćwiczeń było uzyskanie pożądanego kształtu i wymiaru według rysunku technicznego.

Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych

19 października 1984 r. ks. Jerzy Popiełuszko, rezydent parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie, duszpasterz służby zdrowia, kapelan warszawskiej „Solidarności”, obrońca praw człowieka został uprowadzony przez trzech funkcjonariuszy SB i zamordowany pomiędzy 19 a 25 października. Ciało skrępowane sznurem i obciążone workiem wypełnionym kamieniami wrzucono do Wisły w sąsiedztwie zapory we Włocławku. W 2018 r. Sejm ustanowił 19 października Narodowym Dniem Pamięci Duchownych Niezłomnych. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych wraz z Solidarnością PZL Sędziszów S.A. uczcili pamięć zamordowanego Kapłana biorąc udział we Mszy Św. w Kościele Farnym w Sędziszowie Młp.