Wycieczka do Krakowa 2021

15 października uczniowie klasy IV ef oraz klasy III fth udali się na wycieczkę do stolicy Małopolski. Kraków przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, która sprzyjała spacerom po zabytkowym mieście. Przeszliśmy Drogą Królewską, na której poznawaliśmy najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne Krakowa: Plac Matejki, Barbakan, Bramę Floriańską, ul. Floriańską, Kościół Mariacki, gdzie wysłuchaliśmy hejnału, kościół św. Piotra i Pawła, gdzie oddaliśmy się chwili refleksji i zadumy przy grobie naszego patrona, Karola Olszewskiego oraz Zamek Królewski na Wzgórzu Wawelskim.

Msza Św. z okazji DEN w Kościele Farnym w Rzeszowie

W dniu 14.10.2021 odbyła się uroczysta Msza Św. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Kościele Farnym w Rzeszowie pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Jana Wątroby.  Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Sabina Kolbusz, Nauczyciele oraz Poczet Sztandarowy. W uroczystości uczestniczyła, także Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty, która podziękowała wszystkim za przybycie. Kazanie wygłosił J.E. Ks. Biskup Jan Wątroba- przypomniał m. in. sylwetki Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz bł. Natalii Tułasiewicz – patronki nauczycieli. Było to piękne i wzruszające nabożeństwo.