Wycieczka szkoleniowa do Hurtowni HAARHAUS w Dębicy

W dniu dzisiejszym nasi fryzjerzy uczestniczyli w atrakcyjnym szkoleniu  zorganizowanym przez hurtownię HAARHAUS w Dębicy. Szkolenie dotyczyło użytkowania i posługiwania się sprzętem w dziedzinie fryzjerstwa damskiego jak również męskiego – nowej generacji sprzętu barberskiego. Za aktywność w szkoleniu uczniów nagrodzono upominkami.

Edukacja prawna, współpraca z Fundacją „Pasieka”

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w czterogodzinnych zajęciach z edukacji prawnej prowadzonych przez Panią adwokat Marię Świniuch, reprezentującą Fundację Rozwoju i Wsparcia „Pasieka”. Tematyka, którą pogłębiali to m.in. odpowiedzialność karna i cywilna nieletnich, kary za posiadanie i handel narkotykami czy dopalaczami, sankcje za przemoc oraz cyberprzemoc. Nie zabrakło porad jak w zgodzie z prawem ”poruszać się w Internecie” m.in. nawiązywać nowe znajomości, grać, inwestować, kupować czy sprzedawać.

Europejski Dzień Języków Obcych.

4 października odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków, zorganizowany przez panie: Renatę Białek, Monikę Toton oraz Barbarę Twardowską. Uczniowie klas 3 fth, 3b, 2b wzięli udział w dyktandzie z języka angielskiego, rozwiązywali także łamigłówki z języka niemieckiego. Wspólne obchody, łączące naukę i zabawę , dostarczyły wszystkim zaangażowanym uczniom dużo radości i świadomość, że znajomość języków obcych oraz zrozumienie innych kultur jest bardzo ważne.