„Polacy w służbie Niepodległej. Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 r.”

Zespół Szkół Technicznych poza kształceniem zawodowym, wielką wagę przykłada, również do kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych. W ten nurt, wpisuje się  otwarcie wystawy, która prezentowana jest na ogrodzeniu szkoły od strony ulicy 3 Maja. Wzięli w nim udział Wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, pani Bernadeta Frysztak, przedstawiciel Fundacji Służba Niepodległej, pan Michał Gratkowski, który jest powiatowym koordynatorem wystawy oraz Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego, pani Sabina Kolbusz. Wystawa realizowana jest w ramach projektu „Polacy w służbie Niepodległej. Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 r.” Koncepcja wystawy opiera się na wybranych kilkudziesięciu plakatach powstałych w latach 1919 – 1920. Wystawa poza prezentowaniem historycznych treści oraz dawnych form wyrazu, przedstawia styl polskiej szkoły plakatu. Tytuł projektu nawiązuje do wielkiego wysiłku Polaków, którzy stanęli w służbie Niepodległej i skutecznie obronili suwerenność Polski oraz Europę Zachodnią przed falą komunizmu z bolszewickiej Rosji, a tym samym promocji bohaterskich i patriotycznych postaw.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.