Odsłonięcie i poświecenie muralu

19 października odbyło się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie muralu na ścianie budynku C naszej szkoły. Jest to dzieło lokalnego artysty- Pana Pawła Wołosa. Na muralu upamiętnieni zostali lokalni bohaterowie wojny polsko-bolszewickiej oraz innych walk zbrojnych w obronie naszej ojczyzny: mjr Władysław Rudolf Wilk, patron Jednostki Strzeleckiej nr 2051, zasłużony żołnierz, który brał udział zarówno w I wojnie światowej, jak i walkach o granice w latach 1919-1920, ostatnie lata życia spędził w Bystrzycy; mjr Bronisław Sapeta, urodzony w Sędziszowie Małopolskim, lekarz weterynarii, żołnierz I Brygady Legionów, który walczył w I wojnie światowej, wojnie polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej, działał w konspiracji, za co został wywieziony na Syberię i tam zginął; wachmistrz Jan Grzegorski-ułan, walczący w I wojnie światowej i wojnie polsko-bolszewickiej, odznaczony Krzyżem Virtuti Militari za męstwo i odwagę na polu walki, urodzony w Pustkowie, ale dużą część życia spędził w Sędziszowie Małopolskim. Odsłonięcie poprzedził bieg „Bohaterowie 1920 roku z powiatu ropczycko – sędziszowskiego”, naszą szkołę reprezentował nauczyciel wychowania fizycznego Pan Łukasz Ćwiczak. Poświęcenia muralu dokonał ks. Krzysztof Gac – prałat Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim. Uroczystość dopełniło posadzenie dębu „Rudolf” na dziedzińcu budynku A naszej szkoły.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.