75 Rocznica Powstania Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych

W środę, 17 czerwca w Sędziszowie Małopolskim świętowano 75. rocznicę powstania Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. W trakcie uroczystości odsłonięto tablice upamiętniające to wydarzenie. Wykonał je Ryszard Gwóźdź, artysta plastyk, absolwent liceum w Sędziszowie Małopolskim.  Założycielem placówki w 1945 roku był artysta-malarz Adam Hannytkiewicz. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 13.00 Mszą św. w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia NMP. Oficjalna część uroczystości odbyła się pod budynkiem szkoły. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnych, służb mundurowych, sfery duchowieństwa, instytucji i placówek oświatowych i kulturalnych. W uroczystości wzięła udział Pani Małgorzata Rauch-Podkarpacki Kurator Oświaty. Samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego reprezentowali Pani Bernadeta Frysztak-Wicestarosta Powiatu oraz Pan Andrzej Bączkowski-Etatowy Członek Zarządu.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.