Konkurs Plastyczny „Zło dobrem zwyciężaj – Tak żyłem”

Pod takim hasłem 18 – go października w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyła się konferencja naukowa, która miała na celu upamiętnienie 35 rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Znamienici prelegenci przedstawili sylwetkę, życie i działalność zamordowanego kapelana warszawskiej „Solidarności”. Podczas spotkania miało miejsce wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Zło dobrem zwyciężaj – Tak żyłem”, w którym nasi uczniowie zajęli najwyższe lokaty. Dominik Chłopek z czwartej klasy technikum technologii drewna za pracę pod hasłem PRAWDA JEST NIEZMIENNA otrzymał I-sze miejsce, zaś Marcelina Ochał – uczennica klasy pierwszej technikum fryzjerskiego za pracę pod hasłem SOLIDARNOŚĆ ZADZIWIŁA ŚWIAT, BO WALCZYŁA NA KOLANACH Z RÓŻAŃCEM W RĘKU  uzyskała miejsce trzecie. Celem konkursu było poznawanie historii najnowszej i jej bohaterów, zapoznanie z sylwetką bł. Jerzego Popiełuszki, budowanie dumy narodowej oraz integrowanie środowiska nauczycielskiego wokół wartości uniwersalnych – prawda, piękno, dobro. Organizatorem zarówno konferencji, jak i konkursu był Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność”.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.