ZST w Telewizji TVP3 Rzeszów i Multikinie

02 kwietnia odwiedziliśmy Telewizję Polską, oddział w Rzeszowie. Na początku zobaczyliśmy pomieszczenia, które cieszyły się największym powodzeniem i zainteresowaniem wśród młodzieży, czyli  montażownię i reżyserkę, gdzie  przedstawiono bardzo szczegółowo nowoczesne techniki multimedialne do przygotowania wizualizacji cyfrowej studia, w którym m.in. nagrywa się prognozę pogody. Swoich sił w roli „pogodynki” spróbowała Kasia Pieprzak, co okazało się nie lada wyzwaniem- należało wykazać się ogromną wyobraźnią i refleksem. Zwiedzający mieli też okazję zasiąść przed kamerą w roli prowadzących wiadomości, a ich koledzy – operatorzy starali się „poskromić” olbrzymie kamery, poznać zasady oświetlenia i udźwiękowienia studia telewizyjnego. Wielu z uczestników wycieczki połknęło bakcyla dziennikarskiego, niektórzy doszli do wniosku, że są wprost do tego stworzeni. Na zakończenie zwiedziliśmy archiwum, gdzie bardzo sympatyczna pani opowiedziała nam dużo ciekawych historii o Telewizji Polskiej, przede wszystkim  związanych z oddziałem TVP w Rzeszowie. Zapewne nie była to jedyna wizyta w tym  jakże magicznym miejscu. Zwieńczeniem wycieczki było Multikino, gdzie obejrzeliśmy film pt. „Kurier”, czyli sensacyjno-przygodową historię szpiegowską o Janie Nowaku- Jeziorańskim, osadzoną w realiach wojny, w której autentyczne zdarzenia posłużyły jako inspiracja.

Sabina Urbanek

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.