Praktyki zagraniczne w ramach programu POWER

17 marca grupa 30 uczniów ZST wyjechała na czterotygodniowe praktyki zagraniczne w ramach programu POWER. Jako pierwsi, o godzinie 7:30, w drogę udali się uczniowie klas trzecich w zawodach technik usług fryzjerskich i technik mechanik. Miejscem docelowym ich praktyk jest Schkeuditz niedaleko Lipska w Niemczech. Przez cztery tygodnie będą udoskonalać swoje umiejętności i zdobywać nowe w firmie Vitalis, która jest również partnerem naszej szkoły w projekcie.Nieco później, o godzinie 10:30 pożegnaliśmy grupę 15 osób odlatujących z lotniska w Rzeszowie do Portugalii. Będą oni szkolić swoje umiejętności z zakresu handlu, elektryki i stolarstwa w różnych firmach w Bradze. Udział w projekcie, którego całkowity koszt wynosi prawie 365 tyś. zł jest dla uczestników całkowicie darmowy. Zapewnione zostały: podróż, wyżywienie, zakwaterowanie, ubranie robocze oraz sprzęt fryzjerski a także udział w wycieczkach (m. in. Lizbona i Fatima w Portugalii oraz Berlin i Drezno w Niemczech). Oprócz tego każdy z 30 uczniów otrzymał niemałe kieszonkowe na swoje drobne wydatki. Okres przed wyjazdem był dla uczestników bardzo pracowity. Uczestniczyli oni w zajęciach językowych, kulturalnych oraz w warsztatach pedagogicznych. Bezpośrednio przed wyjazdem odbył się również kurs BHP.

Wszystkim uczestnikom, ze swojej strony, życzymy miłego i owocnego pobytu, zdobycia nowych umiejętności i kwalifikacji oraz nawiązania ciekawych znajomości.

Dyrektor Sabina Kolbusz i Koordynator projektu Bożena Feret

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.