Pierwszy tydzień praktyk w Niemczech za nami.

W weekend 23 i 24 marca 15- osobowa grupa uczniów z ZST wraz z opiekunką oraz innymi grupami z firmy Vitalis pojechała do Berlina. Przewodniczką naszej grupy była pani Kasia Schmid, Polka mieszkająca od 28 lat w Berlinie. Hotel mieliśmy niedaleko dworca, a w nim bardzo wygodne pokoje. W sobotę pani Kasia oprowadzała nas po Berlinie Centralnym – zaprowadziła nas pod Bramę Brandenburską, pod Reichstag, pokazała nam miejsca związane z Murem Berlińskim. Aby dotrzeć do naszych atrakcji turystycznych, wchodziliśmy do metra i jeździliśmy S-Bahnem. Zrobiliśmy wiele zdjęć w Madame Tussaud’s , czyli muzeum figur woskowych.  Ze względu na odbywającą się demonstrację nie udało nam się dojechać autobusem miejskim do Sea Life – oceanarium, znowu przesiedliśmy się do pociągu. W Sea Life przyglądaliśmy się różnym stworzeniom morskim, niektórym z nas udało się zobaczyć rekiny. Wieczorem mieliśmy jeszcze na tyle czasu aby dojechać i zobaczyć miejsce zamachu terrorystycznego z  2016, w którym zginął m. in. polski kierowca. W niedzielę również przywitała nas piękna pogoda.  W tym dniu główną atrakcją było oglądanie olbrzymiej panoramy starożytnego miasta Pergamonu,, która jest umieszczona w rotundzie obok muzeum Pergamońskiego. Panorama zrobiła na wszystkich duże wrażenie zwłaszcza, że towarzyszyła jej muzyka oraz odgłosy z dnia i nocy i można ją było oglądać z wysokości trzech pięter. Tam też obejrzeliśmy film z procesu tworzenia tejże panoramy. W trakcie naszego spaceru po mieście, pani Kasia pokazała nam okna mieszkania, które należy do kanclerz Angelii Merkel. Zwiedziliśmy jeszcze kościół ewangelicki, w którym akurat odbywała się próba chóru przed uroczystością wyświęcania nowych pastorów oraz zrobiliśmy zdjęcia przy fontannie Neptuna wzorowanej na fontannie Treviego we Włoszech. Lekko zmęczeni, lecz zadowoleni wróciliśmy do Schkeuditz wieczorem na późny obiad. 

RB

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.