Mechanicy w fabryce BMW

Dzisiaj rano 21.03 od godziny 8.30  5 mechaników z Zespołu Szkół Technicznych  wraz z opiekunką i grupą informatyków z Rzeszowa miała  możliwość oglądać proces produkcji i montażu samochodów marki BMW w fabryce pod Lipskiem. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy np. że fabryka zatrudnia obecnie 5300 pracowników, jak mają zorganizowaną pracę ci pracownicy (np. jakie przerwy), z jakich materiałów pochodzących z recyklingu wytwarzana jest maska samochodu, jak wykorzystywane są alternatywne źródła energii do wytwarzania energii dla zakładu i przez jaki system jest zastąpiona klimatyzacja w zakładzie oraz ile samochodów tej marki jest produkowane dziennie. Uczestnicy wycieczki przyglądali się robotom wykonującym pracę  w montażowni oraz mieli możliwość wsiąść do dwóch samochodów tej marki (ten droższy w cenie 180 000 Euro). Niestety podczas zwiedzania zabronione było robienie zdjęć ze  względu na tajemnicę produkcji. Oprowadzała nas przewodniczka mówiąca w języku angielskim, więc nie było większych trudności  ze zrozumieniem. Na pamiątkę można było zabrać sobie 'smycze’ BMW, z czego wszyscy uczestnicy wycieczki skorzystali.

RB 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.