Dzień Patrona

25.marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, po skończeniu której Goście: przedstawiciele Starostwa, Rady Rodziców , Uniwersytetu Jagielońskiego, nauczyciele i uczniowie udali się do budynku B ZST. Pani Dyrektor – Sabina Kolbusz przywitała dostojnych Gości i oddała głos młodzieży, która przedstawiła historię szkoły i okoliczności nadania jej imienia prof. Karola Olszewskiego. Głównym punktem programu był znakomity wykład dr Alicji Rafalskiej-Łasochy pt. „Życie i działalność naukowa prof. Karola Olszewskiego”. Po wykładzie posadzono w ramach Obchodów 100-lecia Niepodległości Dęba Pamięci „Karol”. Zaproszeni Goście, nauczyciele i uczniowie mogli zwiedzić wystawę przygotowaną na tę okoliczność oraz oglądnąć akcesoria chemiczne pochodzące ze starego, szkolnego laboratorium. Szczególne miejsce na scenie zajął obraz Patrona wykonany przez ucznia naszej szkoły Dominika Chłopka. Konferansjerzy Kasia i Bartek zachęcali również koleżanki i kolegów do udziału w konkursach o Olszewskim, które zostały ogłoszone przez organizatorki Dnia Patrona Panie Annę Stawarz i Annę Szeligę – Kuźniar.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.