Nauczyciele ZST na „job shadowing” w Niemczech

W ramach realizacji programu POWER pt. „Mobilna kadra i mobilni uczniowie na międzynarodowym rynku pracy” w okresie ferii zimowych od 10.02 do 16.02.2019 r. pięciu nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych im.prof.K.Olszewskiego w Sędziszowie Młp. kształcących uczniów w zawodach technik usług fryzjerskich, technik elektryk, technik mechanik, technik technologii drewna i technik handlowiec odbyło wizytę  w ośrodku Vitalis Gmbh i w szkołach zawodowych w Dessau i Lipsku.Każdy z nauczycieli uczestniczył w „job shadowing” w wybranym centrum kształcenia. Dzięki temu miał możliwość zapoznania się z systemem edukacji w danym zawodzie oraz stosowanymi metodami pracy.Duże wrażenie wywarła na naszych nauczycielach szkoła zawodowa „Hugo Junkers”, która imponuje profesjonalizmem, wyposażeniem,  poziomem współpracy z firmami a także  bardzo dobrą organizacją i chęcią dzielenia się dobrymi praktykami.Nieodłączną częścią wizyty w Niemczech były spotkania z  pracodawcami w firmach m.in. w  zakładzie produkcyjnym BMW – produkcja elektryczna oraz w  rodzinnej firmie Fenstertischlerei Hempel & Sohn GmbH & Co KG. Na przykładach w.w  nauczyciele mogli poznać niemiecki system pracy i zasady współpracy firm ze szkołą. Ciekawostką jest, że proces kształcenia zawodowego zaczyna się właśnie w firmach i jest nierozerwalnie związany ze szkołą i programem nauczania. Rola rodziców w systemie zawodowym, jak podkreślali zarówno pracodawcy jak i nauczyciele jest minimalna; to uczeń jest partnerem odpowiedzialnym za swoją przyszłość zawodową i  wykształcenie.Tylko poważne, rozsądne podejście ucznia do wybranego pracodawcy i szkoły gwarantują mu sukces i oczekiwane efekty kształcenia. Pełni wrażeń, wskazówek oraz pomysłów na zmiany, nauczyciele naszej szkoły korzystali również z uroków Saksonii. Zwiedzili Lipsk i niezwykle urokliwe Drezno. W marcu  z  programu POWER pt. „Mobilna kadra i mobilni uczniowie na międzynarodowym rynku pracy” w Niemczech w wybranych firmach, będą odbywali praktyki uczniowie ZST. Doświadczenie , które zdobędą będzie na pewno owocowało w ich życiu osobistym i karierze zawodowej.Na progu wyboru decyzji o szkole zachęcamy uczniów klas ósmych szkoły podstawowej i gimnazjalistów aby rozważyli wybór ZST w Sędziszowie Młp.,szkoły która gwarantuje  możliwość rozwoju osobistego i zawodowego na rynku polskim i zagranicznym. Dzięki dużemu zaangażowaniu dyrekcji i nauczycieli, długoletniej współpracy z Vitalis Gmbh oraz nowoczesnym rozwiązaniom wprowadzanym w ZST szkoła kształtuje swój pozytywny wizerunek w lokalnym środowisku a absolwenci szkoły są atrakcyjnymi, dobrze wykwalifikowanymi pracownikami na rynku pracy.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.