Wycieczka edukacyjna zorganizowana przez Fundację Rozwoju „SOLID”

W dniach 18-19.12.2018 r. trzech naszych uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w „Quizie historycznym” popularyzującym wiedzę o Legionach wraz z opiekunem panią Bożeną Feret uczestniczyło w wycieczce edukacyjnej zorganizowana przez Fundację Rozwoju „SOLID”  w Ropczycach w ramach realizacji projektu Ministerstwa Obrony Narodowej pn.”Czyn Legionowy Powiatu Ropczyckiego”. Pierwszym punktem wycieczki był Cmentarz w Łowczówku. Jest to miejsce okupione krwią Żołnierzy Polskich poległych na tutejszych wzgórzach w roku 1914 w walkach o wolność naszego kraju. Z Łowczówka udaliśmy się do Krakowa. Zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie oraz Kaplicę Srebrnych Dzwonów z Sarkofagiem Józefa Piłsudskiego i Grobem Pary Prezydenckiej. Był także czas na wieczorny spacer po krakowskim rynku. Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty na Cmentarzu Rakowickim, gdzie zapaliliśmy znicz na grobie Legionistów. Udaliśmy się także do Nowego Sącza, gdzie zwiedziliśmy Miasteczko Galicyjskie i Skansen Galicyjski.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.