Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to miejsce, które pod opieką p. Elżbiety Bochenek i p. Anny Stawarz w dniu 28 stycznia 2018 r. odwiedziła grupa 19 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Sędziszowie Małopolskim.

Wyjazd edukacyjny był zorganizowany w ramach lekcji „Towar przedmiot handlu”- charakterystyka towaroznawcza szkła. Niewiarygodne ile w ciągu dwóch godzin o produkcji szkła dowiedzieli się nasi uczniowie. Program wycieczki był bardzo interesujący ponieważ Centrum Dziedzictwa Szkła to jedyny obiekt w Polsce prezentujący świat szkła w nowoczesny i atrakcyjny sposób. W tym niezwykłym muzeum eksponaty można obserwować jak powstają a nawet współtworzyć. Zwiedzanie rozpoczęliśmy w budynku głównym, gdzie przewodnik odkrywał przed nami tajniki produkcji szkła. Po zejściu na najniższe piętro muzeum młodzież znalazła się przy piecu hutniczym. Tutaj z bliska mogliśmy obserwować z czego i jak powstaje szkło. Niektórzy mogli spróbować „wytworzyć szkło” poprzez wydmuchanie oraz samodzielne wybicie pamiątkowego medalu ze szklanej surówki. Później uczniowie odwiedzili warsztaty obróbki i zdobienia szkła: grawerowania, malowania na szkle, produkcji witraży i szklanych figurek. Dodatkowo mieli okazję zobaczyć film prezentujący historię powstania huty szkła w Krośnie i innych podobnych obiektów w okolicy. Uczniowie zwiedzili również piwnice położone w zachodniej części krośnieńskiego rynku, gdzie mogli dokładnie przyjrzeć się na czym polega kunszt artystów szkła. Na zakończenie pobytu w Centrum uczniowie dokonali zakupu szklanych pamiątek, które zachwycały pięknem i oryginalnością. Wycieczka z pewnością na długo zapisze się w pamięci naszych uczniów.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.