„Lepiej zapobiegać niż leczyć”

„Lepiej zapobiegać niż leczyć” – w ramach tej szkolnej akcji w ostatnich tygodniach  gościliśmy w murach naszej szkoły terapeutów uzależnień, psychologa oraz dietetyków, którzy przeprowadzili zajęcia  z wybranymi zespołami klasowymi oraz udzielali indywidualnych porad i wskazówek w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki. Zajęcia tego typu angażują do pracy wszystkich uczniów w klasie, uczą analizowania, wnioskowania, twórczego myślenia oraz przede wszystkim przewidywania potencjalnych konsekwencji działania środków psychoaktywnych oraz nieprawidłowego odżywiania. W tym roku w akcję włączeni zostali również rodzice naszych uczniów, którzy oprócz prelekcji nt. Wpływu odżywiania na efektywność pracy ucznia mogli skorzystać z bezpłatnych, profesjonalnych  porad dietetyka oraz przeprowadzić analizę składu ciała.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.