Jesienne Spotkanie Szkolnych Kół Caritas

W 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizował Spotkanie Wolontariuszy i Opiekunów Szkolnych Kół Caritas.  W spotkaniu uczestniczyła również delegacja naszej szkoły: wolontariuszki SKC – Katarzyna Majka, Anna Pacia, Mariola Siwiec, Patrycja Paściak wraz z opiekunem, panią Małgorzatą Pieprzak. Uroczystość otworzył modlitwą Anioł Pański ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Następnie wysłuchaliśmy ks. dra Piotra Potyrały i przesłania Orędzia na Światowy Dzień Ubogich oraz referatu prof. dra hab. Kazimierza Ożoga o roli Kościoła    w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Następnie obejrzeliśmy film Dzieła  miłosierdzia Caritas i zapoznaliśmy się z kalendarium Caritas oraz propozycjami działań dla SKC. Spotkanie zakończyło się wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia, po której zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.