„Harcerska Gwiazdka z Nieba”

Drodzy uczniowie ZST zapraszamy do udziału w akcji  „Harcerska Gwiazdka z Nieba”. W dniach 12.11-12.12 zbieramy produkty żywnościowe: cukier, mąkę, kaszę, ryż, ,olej, płatki kukurydziane, kawę, herbatę, konserwy, makarony ,przyprawy, słodycze (wszystko z długim okresem przydatności do spożycia) oraz środki czystości, koce, ręczniki. Wszystkie dary prosimy przynosić do gabinetu pedagoga. Koordynatorem akcji na terenie szkoły jest pani Teresa Koszela.

Jesienne Spotkanie Szkolnych Kół Caritas

W 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizował Spotkanie Wolontariuszy i Opiekunów Szkolnych Kół Caritas.  W spotkaniu uczestniczyła również delegacja naszej szkoły: wolontariuszki SKC – Katarzyna Majka, Anna Pacia, Mariola Siwiec, Patrycja Paściak wraz z opiekunem, panią Małgorzatą Pieprzak. Uroczystość otworzył modlitwą Anioł Pański ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Następnie wysłuchaliśmy ks. dra Piotra Potyrały i przesłania Orędzia na Światowy Dzień Ubogich oraz referatu prof. dra hab. Kazimierza Ożoga o roli Kościoła    w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Następnie obejrzeliśmy film Dzieła  miłosierdzia Caritas i zapoznaliśmy się z kalendarium Caritas oraz propozycjami działań dla SKC. Spotkanie zakończyło się wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia, po której zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek.

Konkurs „Profesjonalny elektryk”.

6 grudnia 2018 roku o godzinie 11:50 w Zespole Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Małopolskim odbędzie się I edycja konkursu na najlepszego elektryka roku 2018 „Profesjonalny elektryk”. W konkursie mogę wziąć udział uczniowie naszej szkoły uczący się w zawodzie technik elektryk. Zgłoszenia do konkursu – 3 grudnia 2018 roku u pana Marka Bielaka lub pana Marcina Skiby. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

” Konkurs wiedzy technicznej”.

Dnia 27 listopada 2018 roku w sali B-14 o godz. 9.50 odbędzie się ” Konkurs wiedzy technicznej”.  Do dnia 26 listopada wszyscy chętni uczniowie proszeni są o zapisywanie się u pana Krzysztofa Kubika lub pana Jerzego Marchlika.

regulamin

„Profesjonalny elektryk”

W dniu 16 listopada w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie miało miejsce podpisanie umowy o dofinansowanie projektu pt. „Profesjonalny elektryk”. ZST realizuje projekt partnerski wspólnie z Firmą Elektromontaż Rzeszów S.A. Całkowita kwota projektu to 1364755,92 zł. Łączna wysokość dofinansowania wynosi 1228279,92 zł. W ramach  projektu zostanie przeprowadzony remont pracowni dydaktycznych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt do praktycznego kształcenia w zmodyfikowanym kierunku technik elektryk.  Uczniowie kształcący się w zawodzie technik elektryk mają możliwość odbycia płatnych  staży zawodowych jak również zdobycia dodatkowych uprawnień:

• kurs SEP do 1kV
  • kurs obsługi i programowania sterowników PLC
  • kurs domów inteligentnych
  • kurs obsługi podnośników nożycowych