” Szkolny Dzień Różowej Wstążeczki”

We wtorek 16 października w naszej szkole zorganizowaliśmy „Szkolny Dzień Różowej Wstążeczki”. Różowa wstążeczka jest międzynarodowym symbolem odnoszącym się do walki z rakiem piersi. Chętnie przypięli ją dzisiaj do swojej odzieży uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni solidaryzując się w ten sposób z chorymi. Dzisiejszy dzień bogaty był w różnorodne formy mające w atrakcyjny sposób zwrócić uwagę na problem nowotworu piersi a szczególnie na profilaktykę w tym samobadanie piersi. W nastrój zadumy wprowadził nas film „Nad życie” oparty na historii życia sportsmenki Agaty Mróz a pogadanki z Panią Pedagog i wychowawcami dostarczyły wiele cennych informacji o nowotworze piersi. W akcję włączyła się również biblioteka szkolna dołączając do wypożyczanej książki profilaktyczną ulotkę.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.