Sejmik „Żyj aktywnie i zdrowo”

Dzisiaj w naszej szkole odbył się sejmik pod hasłem „Żyj aktywnie i zdrowo”. Udział w nim wzięło blisko 60 uczniów, przedstawicieli Szkół Podstawowych z Sędziszowa Małopolskim. wraz z opiekunami oraz uczniowie naszej szkoły. Spotkanie miało charakter integracyjny ale głównym jego celem było kształtowanie właściwych postaw żywieniowych oraz promocja aktywnego trybu życia. W trakcie sejmiku mogliśmy zapoznać się z zasadami prawidłowo zbilansowanej diety, które przybliżyła nam pani dietetyk mgr Małgorzata Knych z Centrum Dietetycznego Projekt Zdrowie. Natomiast do aktywności fizycznej zachęcali nas pani Jadwiga Pięta- Paśko instruktorka jumping frog i instruktor karate, kickboxingu nasz nauczyciel wf mgr Paweł Kardyś i mgr Łukasz Rydzik. W trakcie integracyjnych warsztatów uczniowie mogli w praktyczny sposób wykazać się umiejętnościami sporządzania zbilansowanego dziennego jadłospisu w formie plakatowej i opisowej. Nie zabrakło ciekawych propozycji posiłków oraz kreatywności w prezentacji efektów pracy zespołowej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom sejmiku za zaangażowanie i dobrą zabawę a prelegentom za cenne wskazówki i odpowiedź na ważne pytanie „Jak być sprawnym i zdrowym”.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.