Kolejna wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej

W Zespole Szkół Technicznych w Sędziszowie Małopolskim 21 maja gościli uczniowie klas II i IV Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Marii Kantora z Wielopola Skrzyńskiego. Celem ich wizyty było zapoznanie się z zawodami: fryzjera, stolarza, mechanika, handlowca, elektryka i informatyka, a swoje predyspozycje mogli sprawdzić pod opieką nauczycieli zawodowców: Eweliny Jaworek- Cabaj, Małgorzaty Drozd, Marcina Kołodzieja i Marka Bielaka podczas praktycznych zajęć na pracowniach. W pracowni fryzjerskiej, uczennice klasy II Technikum fryzjerskiego , pokazywały młodszym kolegom i koleżankom swoje umiejętności zawodowe w tworzeniu fryzur damskich i męskich. Prezentowały młodzieży przybory i urządzenia fryzjerskie wykorzystywane podczas pracy: suszarki, nożyczki termiczne, maszynki do strzyżenia,  szczotki i grzebienie oraz preparaty: szampony, płyny i lakiery do włosów. Dzieci miały okazję przyjrzeć się różnym zabiegom fryzjerskim takim jak: farbowanie, strzyżenie czy mycie włosów, układanie fryzur, a także uczestniczyć w warsztatach i samodzielnie wykonywać róże style uczesań. Popularnością cieszył się fotel z myjką. Atmosfera była fantastyczna. Dla większości praca fryzjera i kosmetyczki okazała się ciekawym zajęciem ale każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca ta wymaga również siły i cierpliwości. Na zakończenie spotkania uczniowie z zaprzyjaźnionej podstawówki zostali poczęstowani słodyczami. Każde dziecko wróciło do domu zadowolone i radosne z kolorowymi akcentami we fryzurach, różnymi splotami z długich włosów i fryzurami z modnymi stylizacjami męskimi. Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej wcielili się w rolę modeli, opuszczając ZST z wystrzałowymi fryzurami. Serdecznie dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej z Wielopola wraz z opiekunami za to że uczennice ZST miały możliwość popracować, spełnić wymagania młodego klienta, a tym samym rozwijać umiejętności praktyczne. Opiekunowie: Małgorzata Drozd i Ewelina Jaworek-Cabaj.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.