Wizyta przedszkolaków w pracowni fryzjerskiej ZST

16 kwietnia odwiedziły nas przedszkolaki wraz z opiekunami z Przedszkola nr 2 z Sędziszowa Młp. Uczennice Technikum fryzjerskiego z klasy  II F oprowadziły dzieci po naszych pracowniach, opowiedziały o swojej pracy na zajęciach w pracowni fryzjerskiej, pokazały dzieciom przybory i urządzenia fryzjerskie wykorzystywane podczas pracy: suszarki, nożyczki termiczne, maszynki do strzyżenia, Split  ender pro, szczotki i grzebienie oraz szampony, płyny i lakiery do włosów. Dzieci miały okazję przyjrzeć się różnym zabiegom fryzjerskim takim jak: farbowanie, strzyżenie czy mycie włosów, układanie fryzur. Popularnością cieszył się fotel z myjką. Niespodzianką był pokaz modelowania dziewczęcych i chłopięcych fryzur. Wielu przedszkolaków było chętnych do zmiany swojej fryzury poprzez loki, karby, warkoczyki oraz kolorowe pasemka.  Chętne dzieci siadały na fotele fryzjerskie i z przyjemnością oddawały się zabiegom. Niektóre dziewczynki mogły poczuć się jak prawdziwe klientki. Wszyscy wspaniale się bawili. Atmosfera była fantastyczna. Dla większości dzieci praca fryzjera i kosmetyczki okazała się ciekawym zajęciem ale każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca ta wymaga również  siły i cierpliwości. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały poczęstowane cukierkami. Każde dziecko wróciło do przedszkola zadowolone i radosne nie mogąc doczekać się zabawy w kąciku fryzjerskim. Serdecznie dziękujemy przedszkolakom za to że uczennice mogły  popracować i spełnić życzenia, wymagania młodego klienta. Opiekunowie Małgorzata Drozd i Ewelina Jaworek Cabaj.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.