Eliminacje Powiatowe III edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy

Dnia 2 marca br. w podziemiach Ratusza Urzędu Miejskiego w Sędziszowie Małopolskim odbyły się Eliminacje Powiatowe III edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy Zawsze Wierni. Organizatorem tego konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Sędziszowie Młp. i Starostwo Powiatowe w Ropczycach. Celem konkursu jest upowszechnianie literatury współczesnej o tematyce patriotycznej oraz szeroko rozumianą kulturę słowa. Naszą szkołę na ww. konkursie reprezentowali: Katarzyna Pieprzak uczennica klasy I technikum i Dominik Chłopek z klasy II technikum. Katarzyna zaprezentowała wiersz Ludwika Lubicz Wolskiego pt. Perepelniki. Autor tego wiersza , nieznany szerokiemu gronu odbiorców został zamordowany w Złoczowie przez Ukraińców. Natomiast Dominik przedstawił fragment opowiadania Zofii Kossak- Szczuckiej pt. Pod Zadwórzem o bohaterskiej bitwie z bolszewikami, którą to bitwę nazwano polskimi Termopilami. Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Uroczystość przebiegała w bardzo uroczystej i podniosłej atmosferze a przewodnim mottem konkursu były słowa Danuty Siedzikówny ps. Inka: „Powiedzcie mojej Babci, że zachowałam się jak trzeba”. M.D.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.