Relacja z praktyki w Portugalii

W sobotę 10 marca nasza grupa oraz grupy z Wodzisławia Śląskiego, z Ljubljany w Słowenii i z Antalyi w Turcji wyruszyły pociągiem z dworca tuż przy hotelu na jednodniowa wycieczkę do Porto. W Porto zaczęliśmy zwiedzanie od dworca, we wnętrzu którego na ścianach jest przedstawiona historia tego miasta. Następnie przeszliśmy na skwer w pobliżu pięknych budynków, ratusza. Stojąc przy pomniku Henryka Żeglarza słuchaliśmy opowieści naszych przewodników na temat historii miasta. Następnie chodziliśmy wąskimi uliczkami miasta, przeszliśmy się żelaznym mostem zaprojektowanym przez Gustava Eiffla, skąd mogliśmy rozkoszować się widokiem na miasto, które jest położone na wzgórzach. Niektórzy z nas zdecydowali się popłynąć statkiem po rzece, inni pojechać na górę kolejką. Porto nas oczarowało. Zmęczeni, ale i pełni wrażeń wróciliśmy do Bragii. W sobotę 17 marca odwiedziliśmy Viana do Castelo, a w niedzielę 18 marca w odpoczywaliśmy w Bradze. R.B.

zdjęcia w galerii

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.