Walentynki w ZST

Dziś Walentynki – w tym dniu warto pomyśleć nie tylko o aspektach duchowych, ale również zdrowotnych naszego serca i serca naszych bliskich. Serce to nasz najważniejszy organ. Pracuje bez przerwy, pompując krew do naczyń krwionośnych. Szkodzi mu tłusta dieta, nadwaga, brak ruchu, papierosy.
W ZST odbyły się dzisiaj zajęcia, których celem była promocja zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia. Poprowadziła je pani pedagog A. Szeliga-Kuźniar. Młodzież miała możliwość skorzystania z kalkulatora BMI oraz wspólnego układania zbilansowanych posiłków. Pozyskała również wskazówki czego unikać w codziennej diecie a jakich produktów zwiększyć podaż. Na zajęciach uczniowie mogli również wykazać się umiejętnościami plastycznymi w wykonywaniu ozdób walentynkowych, które potem ozdobiły budynek szkoły. Klasa Ihd w tej części zajęć wykazała się dużą kreatywnością, inicjatywą i do wspólnej pracy zaprosili koleżankę Justynę objętą nauczaniem indywidualnym. Zajęcia zakończyły się ogłoszeniem KONKURSU pn. Zdrowo żyj! polegającego na ułożeniu hasła reklamowego, krótkiego utworu rymowanego lub przygotowaniu pracy plastycznej nt. zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia.Uczeń wybiera jedną z trzech kategorii i dostarcza wyłącznie jedną pracę konkursową. Hasło lub utwór literacki powinny być dostarczone w kopercie i opatrzone imieniem i nazwiskiem autora, ozn. klasy. Praca plastyczna powinna być podpisana na odwrocie. W każdej kategorii zostanie wyłoniony zwycięzca. Prace należy składać do 9.marca do pedagoga szkolnego. Rozwiązanie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi do 23 marca. Zachęcam do udziału w konkursie! Pedagog

« z 4 »
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.