Pierwsze dni w Portugalii

Nasza grupa przyleciała do Portugalii w niedzielę 25 lutego na godzinę 13.00. Na lotnisku czekał na nas pracownik firmy Braga Mob z polską flagą, który zawiózł nas do hotelu. W hotelowej restauracji zjedliśmy dwudaniowy lunch. Po lunchu mieliśmy zakwaterowanie i  czas wolny.  Pomimo zmęczenia przeszliśmy się po mieście. Następnego dnia od godziny 10.00 czekał na nas przewodnik, by oprowadzić nas po Bradze, która jest trzecim co do wielkości miastem w Portugalii. Pogoda dopisywała (było słonecznie, +19 stopni), po lunchu wyruszyliśmy autokarem zwiedzać Bom Jesus, gdzie znajduje się Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry, gdzie mieliśmy okazję m.in. obejrzeć kaplice ze stacjami drogi krzyżowej oraz zejść po słynnych schodach. Wcześniej byliśmy w Someiro, gdzie w tutejszym sanktuarium jest wydzielona część poświęcona naszemu rodakowi papieżowi Janowi Pawłowi II. Byliśmy też w pięknym parku. Jutro kolejny dzień tym razem w pracy dla uczniów. Pozdrawiamy wszystkich ze słonecznej Portugalii. R.B.

« z 4 »
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.