Warsztaty rękodzieła

24 listopada w naszej szkole odbyły się integracyjne warsztaty rękodzieła, na których wykonywano kartki świąteczne. Zajęcia miały na celu rozbudzać wyobraźnię oraz rozwijać zdolności manualne młodzieży ZST. Spotkanie było również okazją do zawarcia nowych znajomości z osobami, które łączą wspólne zainteresowania i miejsce nauki. Po raz kolejny w zajęciach uczestniczyli również uczniowie ze SPE. Młodzież pod okiem pedagoga szkolnego, nauczyciela-bibliotekarza, nauczycieli uczących oraz specjalistów od rewalidacji poznawała nowe techniki zdobienia kartek. Instruktaż, jak wykonywać kartki i świąteczne ozdoby był oparty m.in. o wskazówki i porady z pozycji książkowych takich jak „Dekoracje choinkowe” czy „Sztuka origamii”. Są to wybrane przykłady książek, które wzbogaciły zasoby biblioteki szkolnej, a pozyskane zostały w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku szkolnym 2017/20018.  Wkrótce planowane są kolejne warsztaty, również z wykorzystaniem bogatych zasobów biblioteki. Pedagog

« z 3 »
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.