Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Zespół Szkół Technicznych rozpoczął obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości w piątek-10 listopada. W upamiętnieniu tych wydarzeń brała udział cała społeczność szkolna, młodzież przygotowała biało-czerwone kotyliony, które zostały rozdane wszystkim uczniom i nauczycielom. Odbyła się audycja radiowa, w której wspomniano zarówno czas zaborów i wielkich zrywów narodowowyzwoleńczych, jak i sam moment odzyskania niepodległości w 1918 r. oraz wkład Józefa Piłsudskiego w dzieło budowy nowej Rzeczypospolitej. W sobotę 11 listopada delegacja Zespołu Szkół Technicznych uczestniczyła w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Na program uroczystości złożyły się: przemarsz spod Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury do kościoła farnego, Msza Święta koncelebrowana, złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przemarsz przed ratusz i złożenie kwiatów przed tablicami upamiętniającymi Polaków walczących o wolność i niepodległość Ojczyzny. A.S.

No Images found.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.