Najnowsza historia na kartach literatury

17 listopada w naszej szkole miała miejsce promocja zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa książek, których problematyka dotyczy trudnych losów Polaków walczących o to, byśmy teraz mogli żyć w wolnym kraju. Nauczyciel historii, dr Anna Stawarz w bardzo interesujący sposób zaprezentowała tytuły wstrząsających utworów o cierpieniach zgotowanych Polakom. Były to m.in.: Zapiski oficera Armii Czerwonej Sergiusza Piaseckiego, Czerwona zaraza Dariusza Kalińskiego, Zapiski z Kozielska… Andrzeja Riegera, Na nieludzkiej ziemi Józefa Czapskiego, Skrawek piekła na Podolu Sulimira Stanisława Żuka, Rzeź wołyńska Aleksandra Ławskiego, Operacja „Lawina” Macieja T. Nowaka. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem słuchała wypowiedzi opartej o ogromną wiedzę historyczną, wiele ciekawostek i faktów, które przez lata były zakazane lub ukrywane, a dopiero teraz wychodzą na jaw. M.P.

« z 4 »
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.