Jesienny maraton czytelniczy

8-go listopada w ZST miała miejsce akcja propagująca czytanie pod hasłem „Jesienny maraton czytelniczy”. Przez cały dzień po szkole wędrował utwór Stanisława Wyspiańskiego. Uczniowie wszystkich klas podawali sobie książkę z rąk do rąk, z klasy do klasy i głośno odczytywali kolejne fragmenty Wesela.  W maraton z wielkim entuzjazmem zaangażowali się zarówno uczniowie ZST, jak i nauczyciele. W ten sposób nie tylko przeczytaliśmy całe dzieło, zachęciliśmy do czytania, ale również wyłowiliśmy kilka talentów aktorskich. M.P.

Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Zespół Szkół Technicznych rozpoczął obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości w piątek-10 listopada. W upamiętnieniu tych wydarzeń brała udział cała społeczność szkolna, młodzież przygotowała biało-czerwone kotyliony, które zostały rozdane wszystkim uczniom i nauczycielom. Odbyła się audycja radiowa, w której wspomniano zarówno czas zaborów i wielkich zrywów narodowowyzwoleńczych, jak i sam moment odzyskania niepodległości w 1918 r. oraz wkład Józefa Piłsudskiego w dzieło budowy nowej Rzeczypospolitej. W sobotę 11 listopada delegacja Zespołu Szkół Technicznych uczestniczyła w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Na program uroczystości złożyły się: przemarsz spod Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury do kościoła farnego, Msza Święta koncelebrowana, złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przemarsz przed ratusz i złożenie kwiatów przed tablicami upamiętniającymi Polaków walczących o wolność i niepodległość Ojczyzny. A.S.

No Images found.