Różowy Październik 2017 roku – miesiąc świadomości raka piersi

Październik od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. Jak co roku w tym szczególnym okresie podejmujemy tematy związane z profilaktyką, ponieważ wcześnie wykryta zmiana daje szanse na całkowite wyleczenie. Dlatego w wielu miejscach w Polsce organizowane są akcje społeczne, które mają  na celu wzbudzić zainteresowanie i przypomnieć o profilaktyce. Również w naszej szkole 2 i 5 października zorganizowane zostały warsztaty profilaktyczne, dla klas I hd, II h, III f, III h i IV f promujące zdrowy tryb życia i profilaktykę raka piersi. Symboliczna różowa wstążeczka, która jest nieodłącznym elementem akcji to wyraz solidarności z chorymi i równocześnie przypomnienie jak ważne jest samobadanie piersi.Warsztaty poprowadziły ambasadorki społecznej akcji reprezentujące firmę AVON, którym serdecznie dziękujemy za ciekawie przygotowane zajęcia. A.SZ.K.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.