„Zawodowcy na start”

W wyniku realizacji projektu „Zawodowcy na start”, który był realizowany z działania 9.4 „Poprawa jakości kształcenia” nasza szkoła otrzymała nowoczesną programowalną obrabiarkę CNC sterowaną numerycznie, która została umieszczona w nowo tworzonej pracowni programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Nowe urządzenie – programowalna tokarka z zestawem narzędzi i oprogramowaniem warta jest blisko 70 tys. zł. Pozyskany z funduszów Unii Europejskiej sprzęt będzie wykorzystywany do kształcenia uczniów w klasach technik mechanik. Dzięki tej obrabiarce uczniowie będą mogli jeszcze bardziej pogłębić wiedzę z programowania oraz obsługi tokarki CNC, dzięki czemu będą mogli podjąć pracę w zakładach „Doliny lotniczej”, które znajdują się na terenie naszej gminy i województwa oraz w każdym innym zakładzie gdzie wymagana jest znajomość programowania i obsługi obrabiarek CNC. Doposażenie naszej pracowni w obrabiarkę CNC pozwoli również uczniom lepiej przygotować się do egzaminu  potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. M.J.

« z 2 »
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.