Spotkanie z gimnazjalistami

We wtorek 17. maja gościliśmy w szkole uczniów i nauczycieli z Gimnazjum w Iwierzycach. Spotkanie rozpoczął pan dyrektor przedstawiając atuty naszej szkoły. W szczególności zwrócił uwagę na atrakcyjne praktyki zagraniczne, płatne staże, kursy kwalifikacyjne i współpracę z pracodawcami. Dalszą część spotkania poprowadziły nauczycielki ZST prezentując ofertę szkoły. Gimnazjaliści mogli podglądnąć pracę uczniów w pracowniach: technika usług fryzjerskich, technologii drewna, mechanicznej, elektronicznej i elektrycznej. Młodzi handlowcy przygotowali kreatywną prezentację swojego zawodu. Można było spróbować swoich sił obsługując urządzenia wykorzystywane w pracy handlowca m.in. kasę fiskalną. Uczniowie technologii drewna obdarowywali swoje młodsze koleżanki drewnianymi, samodzielnie wykonanymi serduszkami. Z kolei w pracowni fryzjerskiej można było zaprojektować własną fryzurę korzystając z profesjonalnego programu dla stylistów. Uczennice gimnazjum skorzystały z usług fryzjerskich i kosmetycznych i opuściły mury naszej szkoły z pięknymi fryzurami i profesjonalnym makijażem. Ponadto gimnazjaliści zostali obdarowani gadżetami promującymi szkołę. Piękna pogoda sprzyjała rozmowom integracyjnym przy grillu przygotowanym przez uczniów i nauczycieli ZST. A.Sz.K.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w zakładce dla Gimnazjalisty!

« z 5 »
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.