Stop uzależnieniom!

20151104ma9-768x300 (1)Bieżący tydzień upłynął w naszej szkole pod hasłem STOP UZALEŻNIENIOM!  Młodzież ZST, łącznie ok. 90 uczniów, wzięła udział w trzech sesjach warsztatowych prowadzonych przez  specjalistów psychoterapii uzależnień mgr Ludmiłę Materowską i mgr Leszka Piaseckiego. W tym roku szkolnym to już druga tura warsztatów na temat konsekwencji uzależnień i popularyzacji zdrowego trybu życia. Uczniowie klas pierwszych i drugich w marcu br. dodatkowo uczestniczyli w prelekcji psychologa mgr Wenancjusza Matyska na temat „Uzależnień behawioralnych”, „Zagrożeń dzieci i młodzieży w Internecie oraz niebezpiecznych gier w Sieci” oraz szkoleniach e-learning. Jednocześnie odbyła się pedagogizacja rodziców  w tym zakresie i szkolenie rady pedagogicznej. Tylko spójne i wspólne działania rodziców, nauczycieli i młodzieży mogą doprowadzić do pożądanych efektów, czyli życia wolnego od nałogów, skierowanego na aktywność  fizyczną, zdrowy styl życia i prawidłowy rozwój psychofizyczny młodego człowieka. A.SZ.K

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.