Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Co roku w każdy trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. W bieżącym roku szkolnym przypada on 17. listopada 2016 roku. Akcja przyjęła się w wielu państwach na świecie, w tym także w naszym kraju. Co roku w ZST, szczególnie w Dniu Światowego Rzucania Palenia uczniom jest zwracana uwaga na szkodliwość i konsekwencje palenia tytoniu. W bieżącym roku szkolnym do akcji włączono bibliotekę szkolną i do każdej wypożyczonej książki przedstawiciele SU będą dołączać ulotkę nt. profilaktyki nikotyny, sposobu rzucania palenia i zdrowego odżywiania. Dodatkowo uczniowie klasy 2 technik handlowiec w ramach zajęć z towaroznawstwa będą przygotowywać zdrowe sałatki stanowiące w tym dniu symbol zdrowego odżywiania będący przeciwwagą niezdrowego życia z uzależnieniem od nikotyny. Ponadto szkoła została oplakatowana, a uczennice SU na przerwach będą rozdawały materiały profilaktyczne nawiązujące do Światowego Dnia Rzucania Palenia.
A.Sz.K.

« z 4 »
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.