Narodowe Święto Niepodległości w ZST

11. listopada to dla każdego Polaka ważna data – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole było obchodzone dzień wcześniej w czwartek. Odbyła się audycja radiowa poświęcona odzyskaniu niepodległości, pt. ,,Drogi do wolności”, przygotowana przez koordynatora wychowania patriotycznego w szkole, pana Jana Flisaka. W bibliotece szkolnej młodzież śpiewała pieśni patriotyczne, dodatkowo cała społeczność szkolna nosiła przygotowane przez Samorząd Uczniowski biało-czerwone kotyliony.
W piątek, 11 listopada delegacja Zespołu Szkół Technicznych uczestniczyła w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Sędziszowie Młp. Na program uroczystości złożyły się: uroczysty przemarsz spod domu strażaka do kościoła farnego, Msza Święta koncelebrowana, złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przemarsz przed ratusz i złożenie kwiatów przed tablicami upamiętniającymi Polaków walczących o wolność, oddających życie za Polskę. Zgromadzonym przygrywała Orkiestra Dęta WSK Rzeszów. Wszystkim zapadło w pamięć płomienne kazanie księdza kapelana. Nasi reprezentanci godnie reprezentowali się w poczcie sztandarowym, składali kwiaty przed tablicą upamiętniają żołnierzy Armii Krajowej.
M.P. i J.F.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.