Andrzejki w ZST

W wigilię świętego Andrzeja, 29 listopada cała społeczność ZST obchodziła Andrzejki. W tym dniu sala przy bibliotece szkolnej została zamieniona w „salę wróżb”. Uczennice z kl. 1f zadbały o magiczny nastrój i przeobraziły się we wróżki – cyganki. Te niezwykłe, kolorowe damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji kolorów. Każdy uczestnik andrzejkowych zabaw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały zabawne zaklęcia. Przy tej okazji w szkole odbył się kiermasz ciastek z wróżbą. Umieszczone wewnątrz opakowania przepowiednie dostarczały wiele śmiechu i radości. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na prezenty mikołajowe dla dzieci z Domu Dziecka.
M.P.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.