Pamiętamy! – szkolna zbiórka zniczy

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Są też inne – pełne zadumy i refleksji, kiedy przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy, tęsknimy i… odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać…Uczniowie i nauczyciele ZST jak co roku zorganizowali szkolną zbiórkę zniczy. Zebrane lampki zostaną zapalone na mogiłach zmarłych nauczycieli między innymi na mogile śp. pani Bożeny Peszko – Bomby oraz „zapomnianych grobach” na Cmentarzu Komunalnym w Sędziszowie Małopolskim.

Tu jest pamięć i tutaj świeczka.
Tutaj napis i kwiat pozostanie.
Ale zmarły gdzie indziej mieszka
 na wieczne odpoczywanie.
(…)

Smutek to jest mrok po zmarłych tu
ale dla nich są wysokie jasne światy.

Zapal świeczkę.
Westchnij.
Pacierz zmów.

Odejdź pełen jasności skrzydlatej.

(J. Kulmowa, „W Zaduszki.”)

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.